Radostan >Blog >WARSZTAT: Dzikie SPA w puszczy!

WARSZTAT: Dzikie SPA w puszczy!

Zapraszamy serdecznie wszystkie kobiety na weekendowe warsztaty w duchu wild & slow z dziką kuchnią i naturalnymi kosmetykami w samym sercu Puszczy Lubuskiej, bajkowej Urzece!

Pozostając cały czas w bliskości z naturą nauczymy się, jak rozpoznać dzikie rośliny i zamienić je w przepyszne dania i luksusowe kosmetyki. 

Dni będziemy rozpoczynać pobudzającą do działania jogą, a następnie kąpielą w jeziorze. Wieczory spędzimy w leśnym SPA. W międzyczasie Ania będzie rozpieszczać nas zdrową, roślinną kuchnią, specjalnie dopasowaną do wydarzenia i pory roku, a my będziemy mogły oddać się alchemicznej praktyce wyciągania z roślin ich upiększających mocy i utrwalania ich w boskich specyfikach, które każda z nas nauczy się wytwarzać w domowych warunkach.

Przez trzy dni nasza uwaga zostanie skierowana na ciało, zmysły i naturę, która nas otacza. Ożywimy nasze serca przez pobudzenie kreatywności i ciekawości. Wszystko po to, by wreszcie porządnie wypocząć, zresetować swoje myśli, poczuć się błogo w swoim ciele i z tego poziomu wrócić do domu jeszcze piękniejszą i bogatszą o nowe doświadczenie i perspektywę.

Wybierzemy się wspólnie na spacer ziołowy, podczas którego spojrzymy na chwasty jako pyszne pożywienie i drogocenne surowce kosmetyczne. 

Klaudia pokaże nam, że tworzenie ziołowych kosmetyków jest sztuką – ale nie sztuką rozumianą jako dziedzinę dla utalentowanych i wtajemniczonych, lecz sztuką, która daje upust kreatywności i napełnia serca pasją, a przy tym ma charakter niezwykle praktyczny. W końcu uczymy się robić kosmetyki, używane na codzień! Wiele z nas ma za sobą długą historię kupowania i wcierania w ciało produkty zawierające niekończącą się listę podejrzanych składników. Nasza skóra to trzecia nerka. Wszystko, co w nią wcieramy trafia do ustroju, więc uświadomienie sobie, jak ważna jest troska o naturalne pochodzenie kosmetyków, które używamy, to wyraz szacunku i miłości do własnego ciała. 

Podczas warsztatów kosmetycznych poznamy działanie poszczególnych ziół, sposoby ekstrakcji oraz nauczymy się, jak przy ich pomocy wyczarować profesjonalne, pachnące i odżywcze kosmetyki. Klaudia opowie o aromaterapii, dzięki czemu każda z nas będzie mogła wykorzystać wspaniałe właściwości olejków eterycznych przy stworzeniu dopasowanego do własnych potrzeb produktu. 

Wszystkie kosmetyki będą wykonane z najwyższej jakości składników – ekologicznych półproduktów kosmetycznych, olejów tłoczonych na zimno z lokalnej tłoczni oraz ekstraktów z ziół i koloidów metali szlachetnych własnej produkcji Klaudii. 


Każda uczestniczka zabierze ze sobą do domu następujące kosmetyki: 

  • 👌 odżywczy SZAMPON stymulujący porost włosów (250ml), 
  • 👌 zatrzymujący młodość KREM do twarzy ze złotem i palladium (60ml), 
  • 👌 ODŻYWKĘ, po której już nigdy nie będziecie narzekać na swoje włosy (150 ml),  
  • 👌 aromatyczne SOLE TRZEŹWIĄCE pobudzające pracę systemu nerwowego i uwalniające oddech(30 ml)
  • 👌 cudownie pachnący i spektakularnie się pieniący PŁYN DO KĄPIELIi (300 ml)
  • 👌 aromaterapeutyczny OLEJEK DO MASAŻU o działaniu dostosowanym do własnych potrzeb (wyciszającym, rozweselającym, pobudzającym, afrodyzyjnym, na bóle miesiączkowe, antycellulitowym itd.)
  • 👌 uniwersalne SERUM na bazie aromatycznych żywic(30 ml) 

Warsztaty odbędą się w absolutnie wyjątkowym miejscu – w glampingu, który Urzeka (www.urzeka.com), w samym sercu Puszczy Lubuskiej. 

Będziemy miały NA WYŁĄCZNOŚĆ 2 hektary lasu, jeziorko, fragment malowniczej i kryształowej rzeki Pliszki, saunę, balię i nowe, przepięknie urządzone domki glampingowe. Totalnie dziko, kameralnie, intymnie, 

www.urzeka.com

PLAN WARSZTATU

Piątek
16:00 – przyjazd i zakwaterowanie
17:00 – krąg powitalny i wspólna medytacja
18:00- obiadokolacja
18:45 – wykład o aromaterapii, zapoznanie się z olejkami eterycznymi i ich działaniem + WARSZTAT – skomponowanie olejku na masażu dopasowanego do potrzeb i preferencji zapachowych.
20:00 – 22:00 – SPA z gotowymi już kosmetykami, które wykonamy podczas warsztatów, sauna, kąpiel w balii

Sobota
7:45 – 9:00 – poranne orzeźwienie – delikatna joga zwieńczona kąpielą w jeziorze
9:00 – 10:00 – Odżywcze roślinne śniadanie z nutą dzikości
10:30 – 13:00 – SPACER ZIELARSKI po dziko rosnące rośliny (do produkcji kosmetyków i posiłków)
13:00 – 13:30 – wspólne przyrządzenie odżywczego koktajlu na zdrowe włosy, skórę i paznokcie + kuleczka mocy
13:30 – 17:00 – WARSZTAT – sposoby ekstrakcji ziół, szampon, odżywka
17:00 – 18:00 – pożywna obiadokolacja 
18:30 – 20:00 – WARSZTAT – krem do twarzy + mini wykład o ziołach, olejach i metalach szlachetnych w pielęgnacji skóry 
20:00 sauna, ognisko, SPA

Niedziela
7:45 – 9:00 – Poranne orzeźwienie – delikatna joga zwieńczona kąpielą w jeziorze
9:00 – 10:00 – Odżywcze roślinne śniadanie z nutą dzikości
10:00 – 12:30 – WARSZTAT – sposoby użycia aromaterapii w naturalnej kosmetyce: sole trzeźwiące, uniwersalne serum żywiczne, płyn do kąpieli + bonusik:) 13:00 Krąg pożegnalny
14:00 Dziki obiad na dobry powrót i miłe wspomnienia


Inwestycja w siebie: warsztat z noclegiem, wyżywieniem + wszystkie wyżej wymienione kosmetyki w standardowych objętościach i ekologicznych opakowaniach: 1099 zł 

Warunkiem rezerwacji miejsca jest zadatek o wysokości 350 zł.

Rezerwacja miejsc i pytania:
+48 535 363 988 Anna Rada,
lub mailowo: kontakt@radostan.pl

O ORGANIZATORKACH:

KLAUDIA SOCZOMSKA

nauczycielka, zielarka, ogrodniczka, absolwentka Fitoterapii na Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach, ukończyła wiele kursów z zakresu tworzenia naturalnych kosmetyków, ekstrakcji i pozyskiwania surowców. Wieloletnie eksperymenty wciągnęły ją w wir wydarzeń, w wyniku których mała domowa produkcja szybko urosła do rozmiarów zaopatrujących lokalne slowhopowe miejsca mocy, a wysoka jakość wytwarzanych kremów czy szamponów pozwoliła im pofrunąć daleko poza granice Goerlitz, w którym na codzień mieszka. Klaudia od wielu lat bezkompromisowo używa wyłącznie własnych kosmetyków, do produkcji których pozyskuje i ekstrahuje rośliny dzikie lub przez siebie wyhodowane. Pasjonuje się również astrologią rozumianą jako wpływ cykli natury na człowieka i wydarzenia na świecie. Swoją wiedzą i refleksjami dotyczącymi roślin dzieli się na Instagramie @klaudia.herbalizm

Anna Rada

Zielarka i fitoterapeutka, kulinarna eksperymentatorka, certyfikowana masażystka bańką ogniową, roślinny bezcukiernik, pasjonatka naturalnych terapii i żywienia zgodnego z samoobserwacją ciała. Od niedawna również założycielka firmy Radostan (www.radostan.pl), przestrzeni, w której powstają kursy online, a wszystkie dotychczasowe pasje związane z poprawą stanu psychofizycznego łączą się i urzeczywistniają w postaci dzielenia się wiedzą, praktyką czy terapią manualną. Prowadzi konsultacje fitoterapeutyczne i regularnie warsztaty kulinarne, na których uczy jak przyrządzić odżywcze ciasta bez glutenu, laktozy i rafinowanego cukru. Kocha twórcze eksperymenty kulinarne, szczególnie te, w których główną rolę odgrywają dziko rosnące rośliny jadalne, znalezione na pobliskich łąkach czy w izerskich lasach. Organizuje również spacery zielarskie, a swoje kulinarne eksperymenty opisuje na koncie @radostan.pl na Instagramie.

Aktualności