Radostan >Blog >WARSZTAT: „PRAKTYKI SAMOLECZENIA”
praktyki samoleczenie, jak się leczyć samemu, ziołolecznictwo wyjazd w góry, joga, bańki ogniowe, sesja oddechowa, aromaterapia

WARSZTAT: „PRAKTYKI SAMOLECZENIA”

To nie jest zwykły warsztat wyjazdowy. PRAKTYKI SAMOLECZENIA to konkretna wiedza i praktyka podana w skondensowanej, ale łatwo przyswajalnej formie. Czekają nas 3 intensywne dni, w czasie których będzie można dowiedzieć się o postępach fitoterapii, doświadczyć uzdrawiającej mocy oddechu, nauczyć się stawiać bańki ogniowe oraz robić konkretne produkty lecznicze. Zapraszamy osoby pragnące wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

PRAKTYKI SAMOLECZENIA to dosłownie praktyki! Jeśli do tej pory z dystansem patrzyłaś/eś na bańki ogniowe i kojarzysz je tylko z przeziębieniem, to pokażemy Ci mnóstwo ich innych zastosowań, a przede wszystkim pozwolimy oswoić się z ogniem. Niektórzy z nas ciągle niosą ze sobą nieprzyjemne wspomnienia z dzieciństwa. Najwyższy czas to zmienić, bo ogrom badań naukowych i kilkutysiącletnia praktyka jest wystarczającym dowodem na ich holistyczne działanie lecznicze (czytaj więcej tu). 

Nieodłącznym i bardzo ważnym elementem warsztatu będą tematy z zakresu fitoterapii, aromaterapii, naturalnej suplementacji (czyt. do znalezienia w lasach i na łąkach – za darmo!) oraz przekazywanie tej wiedzy w naturalnych warunkach. Wybierzemy się na kilkugodzinny trekking po górach, na którym zapoznamy się z okoliczną, dziką roślinnością. Zajmiemy się fitoterapią w kontekście chorób autoimmunologicznych, wsparcia zdrowia psychicznego oraz omówimy wykorzystanie lokalnych superfoodsów.

Przygotowaliśmy również bogaty plan pracy z oddechem, tak abyś mógł, sam na sobie, doświadczyć jak zmienia się biochemia ciała, gdy oddychamy w sposób ciągły. Oddech to najprostsze i najbardziej dostępne dla nas narzędzie. Służy nie tylko do odżywiania i dotleniania komórek ciała. Jest również bardzo pomocnym narzędziem w uwalnianiu emocji, łagodzenia stresu czy zwiększania wytrzymałości organizmu. Na warsztacie zajmiemy się technikami kojarzonymi z Wimem Hofem. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom tysiące ludzi na całym świecie pokonuje swoje granice i rekordy wytrzymałości w skrajnie niskich temperaturach. 

Każdy dzień zaczniemy od porannego rozruchu. Medyczna joga, to klasyczna hatha joga, która podczas każdej z sesji skupia się na innych punktach energetycznych i ustawia asany w taki sposób, aby mobilizować ciało zgodnie z układem powięziowym i ogólnymi tendencjami do gromadzenia napięć. Uwzględniając fizjologię i ruch energii w ciele, ćwiczenia dobierane są w sposób spolaryzowany (tzn. na przemian wchodzimy w przeciwległe sobie pozycje) aby dogłębniej mobilizować ciało. Każda sesja składa się medytacji, pranajamy i układów asan. Stopień trudności jest dobierany pod odbiorców.

Na warsztatach wykonamy wspólnie kilka preparatów leczniczych. Będzie to: 

  1. maść na odczyny autoimmunologiczne (100 ml)
  2. naturalny i skuteczny repelent na owady i kleszcze (100 ml) 
  3. samodzielnie skomponowane perfumy aromaterapeutyczne dopasowane do preferencji zapachowych i potrzeb (m.in. wsparcie przy bezsenności, stresie, niskim poziomie dopaminy) (30 ml)

Każdy z uczestników, nauczy się jak je robić i zabierze ze sobą gotowe produkty

Warsztat odbędzie się w przepięknym, urokliwie położonym domu z duszą (Gniewoszów 11). Miejscowość znajduje się tuż przy granicy polsko-czeskiej, więc bywa, że zasięg zanika i nastaje błoga cisza… :). Dla wielu to wielka zaleta, szczególnie, że przedłużony, czerwcowy weekend to idealny czas na beztroski lecz owocny relaks.

To nie wszystko! Specjalnie skomponowane na tą okazję wege menu będzie składało się wyłącznie z odżywczych, lokalnych produktów. Gospodyni domu, Malina, to wytrawna kucharka, więc możemy być pewni, że będzie pożywnie, zdrowo i pysznie! Wieczorami czekają na nas: sauna, ognisko(w sobotę), a dla chętnych szeroka oferta masaży.

HARMONOGRAM WARSZTATU

CZWARTEK 8.06.

14:00 – 15:00 przyjazd i mięciutkie lądowanie 

15:00 – krąg powitalny

15:45 – pożywny obiad

16:30 – 21:00 – WARSZTAT STAWIANIA BANIEK OGNIOWYCH (+ WYKŁAD wprowadzający)

PIĄTEK 9.06

7:30 – 9:00 – Fizjologia błogostanu (wprowadzenie) + MEDYCZNA JOGA na poranny rozruch 

9:00 – 9:45 – Odżywcze śniadanie

10:00 – 11:00  I CZ. WARSZTATU– wspólne przygotowanie PMD – naturalnego repelentu, który skutecznością jest porównywalny do DEET (główny składnik powszechnie dostępnych repelentów)

11:00 – 13:00 – ODDECH JAK NARZĘDZIE SAMOUZDRAWIANIA – sesja oddechu uwalniającego 

13:30 – Pożywny obiad

14.15 – 15:30 – WARSZTAT: ŚWIADOME UŻYCIE ODDECHU W ŻYCIU CODZIENNYM 

15:30 – 17:00 Czas wolny 

17:00 – Odżywcza zupa mocy

18:00 WYKŁAD + WARSZTAT „AROMATERAPIA JAKO WSPARCIE ZDROWIA PSYCHICZNEGO” + komponowanie własnej, alchemicznej kompozycji olejkowej na rozluźnienie i dobre samopoczucie.

19:00 – Sauna / rozmowy / relaks / opcjonalnie: masaże

SOBOTA 10.06

7:30 – 8:30 – MEDYCZNA JOGA na poranny rozruch 

8:30 – 9:30 – Odżywcze śniadanie

10:00 – 16:00 – SPACER ZIELARSKI (LOKALNE, DZIKIE SUPERFOODS, zioła jako surowce lecznicze, kulinarne i kosmetyczne ) + WYPRAWA W GÓRY 

16:30 – obiadokolacja

17:30 – 19:00 – II CZ. WARSZTATU: Przyrządzanie repelentu przeciwko komarom i kleszczom

19:00 Sauna / ognisko / rozmowy / relaks / opcjonalnie masaże

NIEDZIELA 11.06

8:00 – 9:00 – MEDYCZNA JOGA na poranny rozruch 

9:00 – 9:45 – Odżywcze śniadanie

10:00 – 12:00 – WYKŁAD: FITOTERAPIA CHORÓB AUTOIMMUNOLOGICZNYCH + WARSZTAT: Przyrządzanie maści na odczyny autoimmunologiczne

12:00 – Krąg pożegnalny

13:00 – Zupa mocy

Dodatkowo, podczas wyjazdu będzie można skorzystać opcjonalnie z bogatej oferty masaży. (Prosimy o zgłoszenia przed wyjazdem). A będą to:
  • terapeutyczny masaż bańką ogniową (30 min. 120PLN). Czytaj więcej tu. (ANNA RADA)
  • masaż terapeutyczny, terapia kranio – sakralna, terapia manualna, diagnostyka kinezjologiczna (30 min. 120PLN). (KORNELIUSZ KEMPFERT)

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

KIEDY: 8-11.06.23 (Możliwe wspólne dojazdy! Zapytaj nas⬇️)

GDZIE: Gniewoszów 11, Międzylesie

INWESTYCJA: 1399PLN

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku (350PLN) na podany w e-mailu zwrotnym numer konta.

Info i rezerwacje:⬇️

kontakt@radostan.pl / +48 535 363 988 Anna Rada

klaudia.herbalizm@gmail.com / +48 509 508 614 Klaudia Soczomska


O prowadzących:

anna rada praktyki samoleczenia
ANNA RADA

Zielarka i fitoterapeutka, kulinarna eksperymentatorka, certyfikowana masażystka bańką ogniową, roślinny bezcukiernik, pasjonatka naturalnych terapii i żywienia zgodnego z samoobserwacją ciała. Absolwentka Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych w Warszawie i założycielka Radostanu (www.radostan.pl), przestrzeni, w której powstają kursy online, a wszystkie dotychczasowe pasje związane z poprawą stanu psychofizycznego łączą się i urzeczywistniają w postaci dzielenia się wiedzą, praktyką czy terapią manualną. Prowadzi konsultacje fitoterapeutyczne, warsztaty rozwojowe dla kobiet (w tym również ze stawiania baniek) oraz regularnie warsztaty kulinarne, na których uczy jak przyrządzić odżywcze ciasta bez glutenu, laktozy i rafinowanego cukru.

KLAUDIA SOCZOMSKA

Nauczycielka, zielarka, ogrodniczka, alchemiczka. Absolwentka Fitoterapii na Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach, ukończyła liczne kursy z zakresu tworzenia naturalnych kosmetyków, ekstrakcji i pozyskiwania surowców. Od 2017 roku bezkompromisowo używa wyłącznie samodzielnie wykonanych i skomponowanych kosmetyków oraz preparatów leczniczych. Regularnie organizuje warsztaty tworzenia ziołowych kosmetyków lub jest zapraszana przez instytucje kulturalne i edukacyjne do dzielenia się wiedzą. Dając do dyspozycji najwyższej jakości produkty i profesjonalny sprzęt laboratoryjny, pokazuje krok po kroku, jak wykonać własne eliksiry, które będą nie tylko skuteczne, ale i bardzo przyjemne w użyciu. Główną misją jej działalności jest uświadamianie, ile mamy wokół cudów i obfitości i że jeśli tylko odpowiednio spojrzymy na to, co jest wokół nas, zbędnym okaże się ciągłe szukanie wrażeń oraz prowokowanie łatwych i szybkich wyrzutów dopaminy. Swoją wiedzą, przepisami oraz refleksjami na temat roślin dzieli się na instagramie @klaudia.herbalizm oraz na stronie www.herbalizm.pl.

Klaudia Soczomska praktyki samoleczenia
las, sport, trener personalny, sesja oddechu, warsztat oddechowy
MACIEJ KOZANECKI (ORLĄT)

Trener personalny oraz trenerer oddechu (pracuje metodą Rebirthingu, metodą Buteyki, Wima Hofa, i elementami Pranayamy).Pasjonat ciała i oddechu, biohaker, podróżnik wgłąb ludzkiej świadomości, praktyk rozwoju osobistego. W swojej pracy zgłębia ruch funkcjonalny, bada, praktykuje i szerzy metody pozwalające przekraczać swoje ograniczenia. Jest założycielem Studia Treningu Personalnego Orląt we Wrocławiu. Na codzień zgłębia technologie, które pozwalają na pełniejsze życie w zdrowiu, sprawności i mocy.

KORNELIUSZ KEMPFERT

Fizjoterapeuta z wykształceniem terapii manualnej, kinezjologii, masażu manipulatywnego, certyfikowany nauczyciel jogi medycznej. Od ponad 6 lat rozwija się jako fizjoterapeuta w Niemczech, pracując z szeroką gamą schorzeń – nie tylko układu ruchu. Łączy techniki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i współczesnej aby optymalnie dobrać rodzaj terapii. Aktualnie szkoli się w terapii kranio – sakralnej. Poszukiwacz, zgłębiający tajemnice świadomości, świętą geometrię, nowe koncepcje i połączenia między dziedzinami naukowymi jak fizyka, psychologia, biologia, astronomia i matematyka. Produkuje wysokiej jakości koloidy za pomocą elektrolizy z metali szlachetnych takich jak: złoto, platyna, palladium czy srebro oraz (owiany wielką tajemnicą) Ormus.

Zapisz się do newslettera by wiedzieć więcej i otrzymać zniżki!

Aktualności