Poznaj mnie

Witaj, mam na imię Anna i Rada jestem, że się spotkaliśmy!

Być może tak, jak ja kochasz dziką zieleń, leśne kryjówki i kulinarne przyjemności, a być może szukasz naturalnych sposobów by pomóc wrócić do równowagi swojemu ciału. W jednym i drugim przypadku dobrze trafiłaś/eś.

Jestem zielarką, fitoterapeutką, masażystką i kulinarną eksperymentatorką, a w pierwszym rzędzie wrażliwym dzikusem, któremu po przekroczeniu bramy lasu wyostrzają się wszystkie zmysły. Przez wiele lat prowadziłam wegekuchnię w BioRezydencji i w Cafe Wolna w Świeradowie-Zdroju. Moje gotowanie nazywam terapeutycznym, bo uważam, że jedzenie jest ważnym fundamentem zdrowia fizycznego i psychicznego. Nie wystarczy, że będzie zdrowo, musi być jeszcze pysznie! Spróbuj o czym mówię przyrządzając jedną z moich tart lub na wiele innych sposobów – tu 🙂

Kocham doświadczać siebie i rozwijać się na różnych przestrzeniach. Liczne kursy, własna praktyka i tysiące kilometrów schodzonych po leśnych i górskich traktach pozwoliły mi rozszerzyć perspektywę, spotkać setki wspaniałych ludzi i nabyć wiele nowych umiejętności. Proces ten nigdy się nie kończy. (Na szczęście!)

ANNA RADA, kobieta, zielarz, fitoterapeuta, masaż bańką ogniową, warsztaty kulinarne, oprawa eventów, masowanie, zielarstwo, sesje dla kobiet

A TY KIM JESTEŚ, DROGI PODRÓŻNIKU?

  1. AMBITNYM SMAKOSZEM, pragnącym podszlifować swój KULINARNY SKILL? Wspaniale, kursy online już na Ciebie czekają!
  2. PEŁNYM RADOŚCI ŁASUCHEM, szukającym INSPIRACJI? Niech link Cię prowadzi.
  3. ZIELARZEM O DZIKIM SERCU, co roślinne ciekawostki wręcz chłonie przez wszystkie pory skóry? Nie przestawaj!
  4. Chętnym na TERAPEUTYCZNY MASAŻ BAŃKĄ OGNIOWĄ? Stół już na Ciebie czeka!
  5. Osobą potrzebującą WSPARCIA na ścieżce powrotu do zdrowia, która szuka NATURALNYCH ROZWIĄZAŃ? Zapraszam!
  6. A może do tej pory bezskutecznie szukałeś kogoś, kto zorganizuje KULINARNIE od początku do końca Twój ważny EVENT? Świetnie się składa. Zobacz, co dla Ciebie przygotowałam.

Radość to naturalny stan każdego człowieka. Nie czujesz, że to prawda? Przywracanie go na nowo powinno stać się od dzisiaj częścią Twojej codzienności. Różnymi środkami, różnymi ścieżkami. W zmiennym rytmie i dopasowanej do siebie prędkości. Zdrowe ciało to tylko efekt uboczny szczęśliwej i spełnionej duszy. 

Wiele lat zajęło mi nauczenie się czym jest stan wewnętrznej radości. W swoich zdrowotnych poszukiwaniach przez długi czas skupiałam się tylko na odżywianiu. Wydawało mi się, że zdrowa dieta uchroni mnie przed chorobami i zapewni szczęśliwe życie. Tak się jednak nie stało. Ciało z roku na rok dawało coraz więcej oznak utraty energii, a motywacja i samopoczucie ulegały permanentnej tendencji spadkowej. Żaden pokarm lub jego brak nie pomoże gdy najpierw nie pokochasz siebie. Tylko z tego miejsca można porządnie odbić się w górę. Wsparcie natury, szczególnie tej dzikiej, podróże w głąb siebie oraz nawykowe, codzienne wyrażanie wdzięczności za życie i wszystkie jego przejawy. Te trzy elementy to kluczowe fundamenty spełnienia, zdrowia i radości.

Dziś, mam w sobie wiele zrozumienia dla każdego, kto kroczy ścieżką przekraczania swojego ciała. To tylko doświadczenie. Nic więcej. Można je przeżyć i wtedy zrozumieć po co jest, lub też przeżywać i przeżywać i… przeżywać. To też OK. Mi zajęło to chwilę, innym może krócej, może nie. W swojej praktyce stosuję zioła, masaże czy odżywcze jedzenie i są to wspaniałe narzędzia do wzmacniania ciała, jednak dopóki zmiana nie zacznie się umyśle i sercu, będą tylko pomocne na chwilę.

Zapraszam Cię pod swoje skrzydła, jeśli potrzebujesz wsparcia na ścieżce powrotu do rado- i dobrostanu. Na konsultacjach fitoterapeutycznych korzystam z wielu narzędzi. Wierzę, że jesteśmy wielowymiarowi, więc zwyczajna „eliminacja” lub „zwiększona podaż” (choć to narzędzia pomocne) nie wystarczą by proces zdrowienia zagościł na dobre.

Z wyrazami szacunku dla wszystkiego, co już przeżyłeś i kim dzięki temu dziś jesteś,

Anna Rada


Opinie